| В нея има вградени две игри. 1. Морски шах безкрайност Много интересна вариация на играта, която е възможна единствено в електронен вариант. При нея на игралното поле в един и същи момент има не повече от 3 маркирани полета от един играч. |
|
Как става това? След 3-тия ход на всеки играч, най-старото поле което той е маркирал, избледнява, показвайки, че ще се освободи. Това се повтаря при всички следващи ходове.
И така, във всеки един момент имаме маркирани не повече от 3 полета за всеки играч. Ситуацията на дъската се променя на всеки ход, както и стратегията. А Морският шах се превръща от скучна и често свършваща с реми игра, в изпълнена с неочаквани обрати битка.
Играта има два режима: двама души играят един срещу друг или един играч срещу компютъра, като в този случай компютърът (или както е модерно да се казва "изкуственият интелект") променя трудността според уменията на играча.
2. Игра за памет
Тествайте и подобрете паметта си, като повтаряте светлинните комбинации, показващи се на екрана. Преминете през всички 9 нива, за да "превъртите" играта
ФИЗИЧЕСКА част
| Морски шах с капачки В долната част на конзолата има гнездо с физически пулове, по 6 за всеки играч, които са разпределени в 3 големини. Правилата са прости: Играят двама души един срещи друг. На всеки ход играчът може да постави свой пул или да премести вече поставен. |
|
По-големите пулове могат да покриват по-малките. Играе се докато не се получи редица от 3 полета, маркирани от един играч, както са класическите правила.
Интересното в случая е, че при хода на един играч може да се получи редица за другия, ако той премести по-голям пул и под него се окаже по-малък пул на противника. Така че добра идея би било да помните и цветовете на покритите пулове - те все още не са излезли от играта.
Много добра игра за развиване на критичното мислене и уменията да се разсъждава.